O Lotto

Niektórzy twierdzą, że łatwiej być trafionym przez piorun, niż wygrać szóstkę w totolotka. Wielu nie gra w ogóle, tłumacząc sobie, że przecież to bez sensu, że wygrane się nie zdarzają i to po prostu zwykłe bajki. Jednak, gdy rozejrzymy się wokół okazuje się, że wygrane to nie mit, ludzie wygrywają, a szczęśliwcom trafia się jeśli nie osławiona „szóstka”, to równie wysoka wygrana. Wszystko jest możliwe. Prawda jest tak, że aby wygrać, trzeba grać. A jak grać, by wygrać? Serwis Lottomania przybliża istotę Lotto, czyli najsłynniejszej loterii pieniężnej, podaje sposoby na zwiększenie szans na wygraną, a przede wszystkim umożliwia wzięcie udziału w kolekturze w trybie on-line.

Lotto jest najstarszą polską loterią, organizowaną przez Totalizator Sportowy. Gromadzi ogromną liczbę uczestników próbujących swojego szczęścia - każdy gracz marzy, aby trafić najwyższą wygraną czyli „szóstkę”. Gra Lotto jest synonimem szczęścia oraz odrobiny legalnego hazardu dostępnego dla wszystkich. Losowania odbywają się codziennie o godzinie 22:15.

Lottomania - lotto on-line

Serwis Lottomania umożliwia wzięcie udziału w tej słynnej loterii pieniężnej w systemie on-line. Gwarantuje to wygodę, oszczędność czasu i swobodę oraz spokój do namysłu podczas typowania liczb. Serwis Lottomania skierowany jest do wszystkich osób, które nie mają czasu lub możliwości dotarcia do stacjonarnego punktu kolektury, jak również dla osób z zagranicy, gdzie nie ma kolektur Totolotka. Za pośrednictwem serwisu Lottomania można zdalnie zakupić los dla trzech najpopularniejszych gier Totalizatora, czyli Lotto, Multi Multi oraz Mini Lotto. Zamówienia przyjmowane są do godziny 20:00, a w trakcie większych kumulacji nawet do 21:00.

Metody na wygraną w lotka

W serwisie lottomania.net.pl prezentujemy możliwości zwiększenia swoich szans trafienia „szóstki”. Poniżej prezentujemy tak zwaną chmurę, czyli liczby, które częściej niż inne wypadają w losowaniach. Można skorzystać z niej lub innych sposobów opisanych poniżej. Wszystkie „systemy” grania przedstawione w Serwisie Lottomania stanowią jedynie pomysły, jak można typować i jak radzić sobie, gdy opuściły nas pomysły, które liczby obstawić - zaznaczamy jednakże, że podane poniżej sposoby nie gwarantują wygranej.

Sposób 1. Korzystamy z chmury prawdopodobieństwa

Należy się wyzbyć nawyku, że liczby wybieramy w środku kuponu, nie ma znaczenia czy będzie to 1 czy 49, zawsze ma takie same szanse, ale z doświadczenia widać, że użytkownicy wybierają liczby bliżej środka. Liczby najczęściej trafiane w „szóstce” prezentuje poniższa chmura (dla wyników z ostanich 3 lat). Wystarczy zmrużyć oczy aby  zauważyć, że nieco częściej padają liczby z brzegów.

Chmura prawdopodobieństwa Lotto 

Rys.2. Chmura prawdopodobieństwa - liczba na ciemniejszym tle oznacza, że była ona częściej losowana (liczba 43 pada 13% częściej niż liczba 13).

Należy nadmienić, że wszystkie wyliczenia są szacunkowe, oparte na danych dostępnych na stronie www.lotto.pl. Wyliczenia te pokazują jednak, że w lotto nie istnieje coś takiego, jak „szczęśliwa” czy „nieszczęśliwa” liczba, loterie nie uwzględniają stereotypów, np. pechowa trzynastka - mit ten istnieje tylko w ludzkiej wyobraźni, a fakt, że liczba ta wypada w losowaniach rzadko jest wyłącznie zbiegiem okoliczności, a nie faktycznym potwierdzeniem, że trzynaście równoznaczne jest nieszczęściu.

Sposób 2. Ulubione cyfry i liczby

Każdy z nas ma swoje szczęśliwe cyfry i liczby - na przykład dzień urodzenia, datę rocznicy ślubu, oznaczenie numeryczne ulubionego modelu samochodu czy samolotu, naszą liczbę „tantryczną”, wszelkie wyniki dodawania czy mnożenia poszczególnych cyfr różnych dat, liczbę dzieci, cyfrę oznaczającą ulubiony dzień tygodnia, a nawet numer buta. Pomysłów jest mnóstwo. Niezależnie od tego, czy gramy w Lotto, Multi Lotka czy Multi Multi zawsze możemy zakreślać 5, 6 lub 10 liczby z 42, 49 i 80 (odpowiednio dla każdego rodzaju gry), ulubionych i przynoszących nam szczęście typów. A skoro przynoszą nam one szczęście i dobrze się kojarzą, to a nuż dadzą nam wielką wygraną? Powodzenia!

Sposób 3. Gdy brak pomysłu

Zdarza się, że wpatrujemy się w pusty blankiet i zupełnie nie wiemy, które liczby zakreślić. W głowie mętlik, przez który przebija tylko jedna myśl: wygrać. Ale jak? Co obstawić? Już tyle różnych liczb próbowaliśmy skreślać i tym razem pomysły opuściły nas na dobre. Jest prosty sposób, by poradzić sobie w takiej chwili i jednak zagrać. Wymyślamy sobie trzy lub cztery liczby, a następnie rozpisujemy je we wszystkich możliwych konfiguracjach i dzięki temu mamy do wyboru kilka konkretnych typów. Dla większej wygody możemy połączyć je w pary.

Na przykład: 16, 25, 49, 30. Z tego zestawu otrzymujemy:

pierwsza para: 12, 65 i 21,56 oraz druga para: 43, 34 i 9 (z uwagi na to, że w żadnej z gier nie występuje liczba 90 możemy dodać 9+0 i otrzymujemy także cyfrę, którą możemy zakreślić na blankiecie). Z powyższego zestawu mamy już 7 liczb, które z powodzeniem możemy wykorzystać w Lotto (w Lotto max 6 liczb, a więc możemy z którejś zrezygnować). Jeśli tylko mamy ochotę powyższe zestawy możemy dalej łączyć pomiędzy sobą, a nawet dodawać, odejmować i mnożyć. Ważne też, by nasza matematyczna zabawa nie trwała tak długo, byśmy zupełnie zapomnieli po co to wszystko robimy - wybierzmy szybko kilka typów i zakreślmy je na blankiecie gry. Co dalej? Odetchnąć i ze spokojem czekać na wygraną!

Sposób 4. System 3-skreśleniowy Multi Multi

Osiemdziesiąt liczb biorących udział w losowaniu dzielimy na 16 zestawów po 5 liczb - 8 zestawów liczb parzystych i tyle samo nieparzystych. Następnie łączymy z sobą jeden zestaw liczb parzystych i jeden nieparzystych (łącznie 10 skreśleń na blankiecie Multi Multi) - obstawiamy i czekamy na wygraną. Zestawy można z sobą dowolnie łączyć i stosować zamiennie w zależności od naszej passy w grze. System dla prawdziwych hazardzistów lubujących się w Multi Multi: kupujemy 10 blankietów i każdy obstawiamy dowolnie połączonymi zestawami liczb parzystych i nieparzystych. Koszt gry będzie w tym wypadku wyższy, ale może dopisze nam szczęście i wygramy naprawdę spore sumy pieniędzy, czego oczywiście wszystkim życzymy.

Sposób 5. Szczęśliwa jedynka

W systemie tym wcale nie chodzi o to, by skreślać cyfrę jeden, lecz o to, by zawsze typować wyłącznie jedną liczbę, ale za każdym razem zwiększając stawkę, o jaką gramy. Tym sposobem ryzykujemy zwykle niewiele, a wygrane mogą być i małe i znacznie większe, tym bardziej jeśli typujemy Plusa, wartego nawet 2.500 000 zł. System ten przewidziany jest głównie dla gry Multi Multi. Szczęśliwą jedynkę można oczywiście rozszerzyć i każdorazowo typować dwie, trzy lub więcej liczb, stale podnosząc stawkę (wielokrotność kwoty 2,50 zł).

Lotto jest grą losową, więc w dużej mierze wszystko jest dziełem przypadku, ale jak się okazuje... nie do końca. Tak jak w wielu innych rodzajach gier, tak i tutaj rządzi rachunek prawdopodobieństwa. W pewnym sensie można więc „obliczyć”, jakie liczby warto typować i które wypadają częściej, lecz nawet ten sposób nie zagwarantuje nam, że wygramy. Maszyna losująca kule jest tylko maszyną i nie możemy mieć pewności, że akurat w piątki wyrzuca liczby dwucyfrowe, a w poniedziałki zawsze warto obstawić liczbę 23 - wszystko jest dziełem przypadku, a nasza wygrana w dużej mierze po prostu łutem szczęścia. Na pewno nie istnieją żadne stuprocentowo skuteczne „systemy obstawiania”. Internet pełen jest stron oferujących e-booki w „promocyjnych” cenach, z których to rzekomo dowiemy się, jak grać, żeby w mgnieniu oka stać się milionerem. Niestety, wszystkie te metody, to jedynie spekulacje, nie warto więc im ufać. Gdyby faktycznie ktoś wymyślił genialny sposób na wygranie w totolotka, z pewnością nie zdradziłby tej tajemnicy.

Aby nie popaść we frustrację, po prostu lepiej nastawić się, że nasz udział w grze Lotto traktujemy lekko, jak zabawę, po prostu z przymrużeniem oka - uda się, to świetnie, bo wygraliśmy pieniądze, które przecież zawsze się przydadzą, a jeśli nie, to nigdy nie tracimy na tym tak wiele, byśmy mieli się niepotrzebnie denerwować.

I w końcu - nie tym, to innym razem. Na pewno się uda!

 

Fakty mówią za siebie - wygranych jest sporo

Na podstawie archiwalnych, oficjalnych danych dostępnych na stronie www.lotto.pl, zebranych z ostatnich 6 miesięcy (tylko tyle jest dostępne) i znając procentowy rozkład ilości pieniędzy przeznaczonych na wygrane (a te na poszczególne trafienia – 3,4,5,6 – patrz wykres poniżej), serwis Lottomania obliczył, ile przeciętnie przeznacza się na wygrane za trójkę i czwórkę (w ujęciu procentowym) - w Internecie dostępne są tylko informacje, że „procent jest zmienny”, ile losów zostało kupionych przez ostatnie pół roku, ile z tego przypada na jeden dzień, a ile na jedno losowanie Lotto oraz ile osób gra w Lotto.

Serwis Lottomania poszedł dalej, by pokazać, że warto grać, bo wygrywa naprawdę wiele osób. Poniższa tabela prezentuje, że najwięcej osób prawidłowo typuje trzy liczby, a nieco mniej - cztery. Dobrych trafień, czyli wygranych w jednym losowaniu jest ponad osiemdziesiąt tysięcy!

Trafienia

Średnia liczba osób wygrywających w 1 losowaniu

szóstka

0,28

piątka

89

czwórka

4 629

trójka

84 316

 

Trafienia

Ile % przeznacza się na wygrane?

szóstka

42,9%

piątka

8,1%

czwórka

13,4%

trójka

35,5%

Z puli pieniędzy na wygrane najwięcej, bo niemal 43% przeznacza się na trafienia „szóstki”. To dzięki takiemu rozłożeniu środków na nagrody, Totalizator Sportowy może zawsze zagwarantować wysokość wygranej oraz organizować naprawdę wysokie kumulacje, w których do wygrania może byc dziesiątki milionów zł. Nagrody za wytypowanie „czwórki” i „piątki” są procentowo dużo niższe, jednakże liczba osób, którym udaje się wygrać jest też odpowiednio mniejsza. Najwięcej osób trafia „trójkę”, dlatego z puli pieniędzy aż 35% przeznacza się dla tych, którym uda się sztuka zakreślenia odpowiednich liczb - tutaj nagroda także jest gwarantowana, a jak pokazały powyższe tabele najwięcej osób trafia właśnie „trójkę”.

Każdego dnia w losowaniach Lotto bierze udział około aż 1 980 139 losów, czyli około 4 633 017 na losowanie. Jest to bardzo wysoka liczba i dowód na to, że każdy z nas może znaleźć się pośród wygranych - wystarczy spróbować szczęścia. Ciężko ocenić jaka liczba ludzi gra, my przypuszczamy, że jest to 5-10 razy mniej niż losów. A to i tak niesamowita ilość :)

 

Aktualności i kumulacje!

Zawieszenie działalności

Wstęp. W zawiązku z ponownym wpisaniem naszej domeny lottomania1.pl do rejest

więcej

Nowy numer rachunku Millenium

Informujemy o uaktualnieniu numeru rachunku do wpłat dla banku Millenium. Nowy

więcej

Czym jest Lotto?

LOTTO to najstarsza polska gra losowa!

Organizowana jest przez Totalizator Sportowy już od 1956 roku. W tym czasie kilkukrotnie zmieniały się godziny i dni losowań oraz nazwa loterii.

więcej

Wygrane w lotto

Nasi gracze wygrali już 934 067,80 zł

Najwyższa wygrana to 128 842,40 zł